قیمت 320,000 تومان

نمایشگر تمام صفحه محتوا
اشتراک گذاری :
0دیدگاه 1473 بازدید
کلاس های سلفژ در آموزشگاه موسیقی سفید در روزهای مختلف و از مبتدی تا پیشرفته آموزش داده می شود. در آموزشگاه موسیقی سفید ، سلفژ در بخش های مختلف تدریس می گردد که علاقمندان می توانند برای مشاوره تخصصی یا تست صدا که به صورت رایگان در آموزشگاه انجام می شود با شماره های آموزشگاه تماس حاصل نمایند. در این مبحث که بیشتر تاکید ما بر بخش های مختلف سلفژ و اینکه کلاس سلفژ چیست می پردازیم ولی در واقع کلاس های سلفژ شامل آموزش های مختلفی است که بنا به لزوم در هر کلاس موسیقی پیش می رود و در کلاس های آموزش ساز ها نیز در سطوح مختلف بخشی ضروری از کلاس هاست.
54 دانشجو
4 جلسه خصوصی در ماه
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1398

قوانین و شیوه برگزاری کلاس های موسیقی

  1.  هنرجو باید راس ساعت کلاس خود که در هنگام ثبت نام به ایشان اعلام شده در کلاس حضور داشته باشد
  2. هنرجو موظف است که هر جلسه قبل از ورود به کلاس کارتکس خود را به مسئول ورود و خروج نمایش دهد .
  3. هر شهریه بابت 4 جلسه خصوصی ، هفته ای یک جلسه میباشد که در واقع هر ترم تقریبا یک ماه طول میکشد.
  4.  هر گونه عدم حضور در کلاس  در ساعت مقرر (چه با و چه بدون اطلاع قبلی)  به منزله ی غیبت بوده و از تعداد جلسات هنرجو کسر میگردد.
  5. درصورت لغو کلاس از سوی آموزشگاه جلسه جبرانی با هماهنگی قبلی برگزار می شود.
  6.  هنرجو باید در فعالیتهای فوق برنامه که از طرف آموزشگاه یا مربی وی برگزار می شود حضور فعال داشته باشد.
  7. مدت زمان هر جلسه 30 دقیقه می باشد
  8. در صورت غیبت بدون هماهنگی پس از پایان هر ترم تا شروع ترم جدید ، آموزشگاه تعهدی در حفظ ساعت کلاس هنرجو نخواهد داشت.
  9. ملاک هرگونه تغییر در کلاسها و سایر امور فقط دفتر آموزشگاه می باشد
  10. با توجه به شرایط مختلف کلاس ها از جمله خصوصی بودن، گروهی بودن و کارگاه ها و مستر کلاس ها،  می توانید با تماس با شماره 0215365404 از این شرایط آگاهی پید کنید.

درباره دور سلفژ سفید

کلاس های سلفژ در آموزشگاه موسیقی سفید در روزهای مختلف و از مبتدی تا پیشرفته آموزش داده می شود.

در آموزشگاه موسیقی سفید ، سلفژ در بخش های مختلف تدریس می گردد که علاقمندان می توانند برای مشاوره تخصصی یا تست صدا که به صورت رایگان در آموزشگاه انجام می شود با شماره های آموزشگاه تماس حاصل نمایند.

در این مبحث که بیشتر تاکید ما بر بخش های مختلف سلفژ و اینکه کلاس سلفژ چیست می پردازیم ولی در واقع کلاس های سلفژ شامل آموزش های مختلفی است که بنا به لزوم در هر کلاس موسیقی پیش می رود و در کلاس های آموزش ساز ها نیز در سطوح مختلف بخشی ضروری از کلاس هاست.

سلفژ چیست ؟

سلفژ یک اصطلاح فرانسوی است که به خواندن و نوشتن نت های موسیقی گفته میشود. از آنجایی که موسیقی زبان است بنابراین باید بتوانیم مانند زبان مادری آنرا بخوانیم وبنویسیم.

سلفژ درسی است که نوازندگان ، خوانندگان ،آهنگسازان ،تنظیم کنندگان ، رهبران ارکستر و حتی بازیگران به آموختن آن نیاز دارند.

در سلفژ سه مبحث به طور متناوب و جداگانه آموزش داده می شوند:
– صدا خوانی (به ایتالیایی: CANTATI) (کانتاتی)
– وزن خوانی (به ایتالیایی: PARLATI ) (پارلاتی)
– دیکته موسیقی (به انگلیسی: MUSIC DICTATION)

۱-صدا خوانی یا کانتاتی :

به‌معنی خواندن صدا و فرکانس نت‌ها به‌شکل صحیح و دقیق است. در این درس، هنرجو این توانایی را پیدا می‌کند که صدای هر نت دقیقاً آن‌گونه که هست بخواند؛ یعنی به‌طوری‌که اگر نتِ “دو” به‌همراه پیانو خوانده شود، صدایی که از حنجرۀ فرد خارج می‌شود دقیقاً با پیانو یکسان است. درنهایت، هنرجو در این درس توانایی خواندن انواع نت را به‌طور دقیق و در گام‌های مختلف پیدا می‌کند.

۲- وزن خوانی یا پارلاتی :

در این قسمت شما کشش زمانی نت ها و ریتم یک قطعه موسیقی را اجرا میکنید.ریتم یکی از عناصر مهم در هر هنری میباشد و معانی خاص خود را در آن هنر دارد.در خوانندگی شما باید درک درستی از یک ریتم ۴/۴ یا ۳/۴ و … داشته باشد و بتوانید یک ترانه را از نظر کشش ها در قسمت های مساوی تقسیم کنید.بعنوان بازیگر باید بتوانید ریتم را هم در بیان و هم در بدن با توجه به موقعیت نمایش تغییر دهید تا بیننده دچار یکنواختی و کسالت در اجرای شما نشود. بازیگرانی که ریتم خوانی موسیقی را میدانند ، درک بسیار ملموس تری از ریتم خواهند داشت و نسبت به بازیگران ناآشنا با موسیقی توانایی بسیار بالاتری در اجرا دارند.

۳- دیکته موسیقی :

در این بخش شما هر صدایی را که میشنوید باید نت آن را تشخیص دهید و ریتم نت های متوالی را یاد داشت کنید.این یک تخصص بسیار جذاب برای موزیسین هاست.
علم سلفژ در موسیقی چیست:

به طور خلاصه؛ خواندن و نوشتن نتهای موسیقی را که اغلب با آموزش تئوریک همراه است « سلفژ » می گوییم. ۳ رکن اساسی را می توان در آن تفکیک نمود که عبارتند از: خواندن ( نت خوانی ) نوشتن ( دیکته موسیقی) تئوری موسیقی که مفهوم سلفژ را می توان به مورد اول نزدیکتر دانست.سلفژ از دروس مهم و همیشگی هنرستان ها، دانشگاه ها و کنسرواتورهای موسیقی دنیا می باشد و تمام نوازندگان، خوانندگان، آهنگسازان، تنظیم کنندگان موسیقی و رهبران ارکستر و تمام فعالان عرصه موسیقی باید تسلط کامل بر روی این درس داشته باشند.

 

اهمیت سلفژ

این کلاس ها مجموعه ای از تمرین هایی است که به درک شنیداری موسیقی بسیار کمک می کند از این روست که تمرین های سلفژ برای هنرجویان موسیقی علی الخصوص کسانی که می خواهند موسیقی را به طور جدی تر دنبال کنند بسیار مهم و ضروری است.

برای کسانی که می خواهند در زمینه آهنگسازی نیز فعالیت داشته باشند بهتر است که این کلاس را به طور تخصصی در برنامه خود داشته باشند.

همچنین نوازندگانی که این دوره را گذرانده اند در نوازندگی نیز بسیار موفق تر هستند و در جمع گروه نوازندگان معمولا بهتر هماهنگ خواهند شد چرا که در زمان بندی ها نیز تبحر پیدا خواهند کرد.

در آواز نیز این کلاس ها باعث پیشرفت اصولی تر خوانندگی می شود.

از سویی برای نوازندگان سازهای آرشه ای مانند ویولن یا ویولنسل و … از آنجاییکه جای نت ها روی این سازها مشخص نیست ، این کلاس می تواند در تربیت حس شنوایی و شناخت دقیق تر نت های بسیار موثر باشد.

مشاهده بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

0
320,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0
لطفا برای ارسال یا مشاهده تیکت به حساب خود وارد شوید