قیمت 350,000 تومان

نمایشگر تمام صفحه محتوا
اشتراک گذاری :
0دیدگاه 2373 بازدید
کارل ارف آهنگساز آلمانی مبتکر شیوه نوین در آموزش موسیقی به کودکان است. در این کلاس ها که اکنون به نام ارف در ایران معروف است، به شیوه ای ساده به کودکان مفاهیم اولیه موسیقی شامل: نت ها، کشش ها و نواختن سازهای بلز و فلوت زیکوردر آموزش داده می شود. دسته بندی سنی کودکان در این کلاس ها در روند پیشرفت و فراگیری آنان نقش بسیار مهمی دارد. موسیقی کودکان یکی از بنیادی ترین ابزار بیان­گری در کودک به شمار می آید و به او امکان می ­دهد تا احساسش را به زندگی ابراز کند. کودک با استفاده از صداهای  آمیخته به واژگان،اداها، حرکت های ریتمیک و بازی ها به انسجام حسی- حرکتی دست می­ یابد. آموزش موسیقی به کودکان نه با درس های موسیقی بلکه با بازی ­ها آغاز می شود.
246 دانشجو
4 جلسه خصوصی در ماه
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1398

قوانین و شیوه برگزاری کلاس های موسیقی

 1.  هنرجو باید راس ساعت کلاس خود که در هنگام ثبت نام به ایشان اعلام شده در کلاس حضور داشته باشد
 2. هنرجو موظف است که هر جلسه قبل از ورود به کلاس کارتکس خود را به مسئول ورود و خروج نمایش دهد .
 3. هر شهریه بابت 4 جلسه خصوصی ، هفته ای یک جلسه میباشد که در واقع هر ترم تقریبا یک ماه طول میکشد.
 4.  هر گونه عدم حضور در کلاس  در ساعت مقرر (چه با و چه بدون اطلاع قبلی)  به منزله ی غیبت بوده و از تعداد جلسات هنرجو کسر میگردد.
 5. درصورت لغو کلاس از سوی آموزشگاه جلسه جبرانی با هماهنگی قبلی برگزار می شود.
 6.  هنرجو باید در فعالیتهای فوق برنامه که از طرف آموزشگاه یا مربی وی برگزار می شود حضور فعال داشته باشد.
 7. مدت زمان هر جلسه 30 دقیقه می باشد
 8. در صورت غیبت بدون هماهنگی پس از پایان هر ترم تا شروع ترم جدید ، آموزشگاه تعهدی در حفظ ساعت کلاس هنرجو نخواهد داشت.
 9. ملاک هرگونه تغییر در کلاسها و سایر امور فقط دفتر آموزشگاه می باشد
 10. با توجه به شرایط مختلف کلاس ها از جمله خصوصی بودن، گروهی بودن و کارگاه ها و مستر کلاس ها،  می توانید با تماس با شماره 0215365404 از این شرایط آگاهی پید کنید.

ارف چیست

کارل ارف آهنگساز آلمانی مبتکر شیوه نوین در آموزش موسیقی به کودکان است. در این کلاس ها که اکنون به نام ارف در ایران معروف است، به شیوه ای ساده به کودکان مفاهیم اولیه موسیقی شامل: نت ها، کشش ها و نواختن سازهای بلز و فلوت زیکوردر آموزش داده می شود. دسته بندی سنی کودکان در این کلاس ها در روند پیشرفت و فراگیری آنان نقش بسیار مهمی دارد.

موسیقی کودکان یکی از بنیادی ترین ابزار بیان­گری در کودک به شمار می آید و به او امکان می ­دهد تا احساسش را به زندگی ابراز کند. کودک با استفاده از صداهای  آمیخته به واژگان،اداها، حرکت های ریتمیک و بازی ها به انسجام حسی- حرکتی دست می­ یابد. آموزش موسیقی به کودکان نه با درس های موسیقی بلکه با بازی ­ها آغاز می شود.

برای آشنایی کودکان با فضای موسیقی نباید در ابتدا با آموزش مستقیم نت خوانی و موسیقی شروع کنیم بلکه باید به موسیقی مجال دهیم تا از دل بازی بتراود. فراموش نکنید که کودک باید فرصت کافی برای بازی کردن را داشته باشد. واژگان و اصوات باید از بطن بازی ­های بداهه و موزون  تراوش شوند.

موسیقی کودکان مانند ادبیات کودکان شامل بخشی از فرهنگ شفاهی عامه است. مانند لالایی ها،متل ها و بازی ­های آهنگین آمیخته با آواز. هم چنین شامل آثاری است که توسط آهنگ سازان برای کودکان ساخته شده است.

دوره های آموزشی موسیقی کودکان در آموزشگاه موسیقی سفید شرح درس داشته و همزمان با آموزش به کودکان، والدین نیز در هر جلسه از درس های آموزش داده شده در کلاس مطلع می شوند .
تمرینات هفتگی در این کلاس ها برای همه هنرجویان الزامی است و در پایان هر ترم هنرجویان امتحان و کنسرت خواهند داشت. همچنین هنرجویان توسط تیم منتخبی از مدرسان و مدیریت آموزشگاه در طول ترم و پایان ترم ارزیابی خواهند شد و جلسات مشاوره با والدین برگزار میگردد.

دوره ها برای هنرجویان 4 تا 5 ساله، دوسال و کودکان 6 الی 9 ساله یک سال و نیم است.

شرح درس ترم ها برای هنرجویان بالای 4 سال در آموزشگاه پارت به صورت زیر است:

 1. انجام بازی های ریتمیک برای هماهنگی – آشنایی با کلید سل و پنج خط حامل – شناختن نتهای دو، ر، می – شناخت کشش های سیاه وسفید – آموزش جای نتها روی ساز بلز – نوازندگی ساز بلز – ریتم خوانی و نت خوانی
 2. آموزش کشش گرد و سکوت ها – ریتم خوانی کشش های سیاه و سفید و گرد- آموزش نت های سل، لا، سی – آموزش کسر میزان – ادامه یادگیری قطعات روی ساز بلز
 3. ادامه آموزش نت ها و کشش ها – نت خوانی و ریتم خوانی – همنوازی
 4. آموزش فلوت ریکوردر و بلز – تئوری موسیقی بصورت پیشرفته – همنوازی
 5. ادامه فلوت ریکوردر و بلز – تئوری موسیقی – آواز و ارکستر
 6.  ارکستر و کر کودکان

مراحل آموزش موسیقی کودکان

موسیقی مناسب برای کودکان فقط موسیقی تنها نیست، بلکه با حرکت، کلام، حرکات موزون و در تعامل  با همکاری فعال آن معنا می یابد.این موسیقی همان چیز طبیعی است  که  کودک می تواند آن را یادبگیرد واز آن لذت ببرد. در واقع این همان موسیقی مناسب برای کودکان است.

ازنظر زبانی در قدم اول باید با آوازهای ساده شروع کرد که کودکان به راحتی آن را بفهمند.ابتدا باید با الگو های کلامی شروع کرد و از کلمه­ های یک بخشی، عبارت ­ها و شعرهای کودکانه برای به تصویر کشیدن و توصیف استفاده کرد.

سپس جمله ­های از پیش ساخته شده با ریتم های بدنی «دست زدن، پازدن، بشکن زدن،روی زانو زدن،…..»بازآفرینی می شوند و به این صورت کودکان به صورت طبیعی ازبدنشان به عنوان وسیله ­ای برای بیان ریتم استفاده می­ کنند.

ملودی به تدریج، آهسته و در نتیجه ریتم به وجود می آید. برای نمونه ابتدا دو نُت معرفی می شود و  جمله ­های بازآفرینی شده مراحل قبل  در فاصله­ صدایی آن دونت خوانده می شود و سپس سه ، چهار و در آخر پنج نت و به همین ترتیب کودکان با ملودی های پیچیده تر آشنا می شوند.

در مرحله­ بعد الگوهای ریتمیک و ملودیک نام برده شده روی سازهای مربوط به این شیوه آموزشی اجرا و همراهی می شوند

دقت کنید که این سازها هرچیزی هستند مگر اسباب بازی و وسیله­ سرگرمی! سازها در آموزش موسیقی کودک باید با دقت انتخاب شوند و از صدای صحیح و با کیفیت آنها مطمئن بود. برخی از سازهای مورد استفاده مانند طبل ها،زنگوله­ ها، دقک­ ها، متالافون­ ها و… در عین حال که برای کودک چالش برانگیزند، به قدری ساده اند که بداهه نوازی را ممکن می ­سازند.

نکات مهم در فرآیند یادگیری موسیقی کودکان

در طول فرآیند یادگیری موسیقی کودکان به نکات زیر توجه کنید:

 1.  یادگیری موسیقی توسط والدین همزمان با کودک، تاثیرگذاری یادگیری کودک را چندین برابر می کند . چه خوب است شما نیز با انتخاب یک ساز و به ویژه ساز انتخابی فرزندتان در شکوفایی و رشد استعداد موسیقی  با او همگام شوید.
 2.  صبر کنید تا کودکتان برای یادگیری آماده شود.
 3.  در آغاز هر نوع فشاری برای نواختن و تمرین را از روی فرزندتان بردارید.با مجبور کردن کودک به چند ساعت تمرین در روز، تنها عشق او به موسیقی از بین می رود. اوایل آموزش به کودک خود اجازه دهید تا هر زمان که مایل است شروع به تمرین کند. در ادامه با ۵ دقیقه در روز شروع کنید و سپس این زمان را آهسته آهسته بالا ببرید. حتما توجه داشته باشید که زمان تمرین، مناسب با توان ذهنی کودک در تمرکز به موضوع مورد نظر باشد.
 4. تا حد امکان سعی کنید موسیقی را برای کودک سرگرم کننده سازید. مثلا اگر شما در حال ساز زدن هستید، از او نیز بخواهید با توجه به توانایی­هایش با شما شروع به نواختن کند.
 5.  مطمئن شوید که کودک­تان مربی خود را دوست دارد و با شور و اشتیاق در کلاس حضور می ­یابد.
 6.  برای کودک خود شرایطی را فراهم کنید که بتواند در مقابل دیگران بنوازد. نوازندگی در مقابل   غریبه ها،  کمک می­ کند بر استرس اجرا چیره شود و اعتماد به نفس لازم را برای اجراهای بعدی و شکوفایی استعدادهایش داشته باشد.
 7.  انتظار نداشته باشید که بتوانید نقش معلم موسیقی کودک­تان را در منزل بازی کنید، چرا که احتمالاً  نا امید خواهید شد.
 8.  آهنگ­های ساده­ مورد علاقه کودک­تان را پیدا کنید و روزانه در شنیدن این آهنگ­ها با او همراه شوید.

ثبت نام کلاس های آموزش موسیقی کودکان

آموزشگاه موسیقی سفید با سال ها تجربه­ آموزش و برگزاری کارگاه ها و کنسرت های گروهی کودکان، دوره ­های آموزشی این سبک «موسیقی کودکان با نگرش ارف- شول ورک» را با روشی منسجم ، علمی و عملی دنبال کرده است.

ما براین باوریم که با کنجکاوی سازنده­ کودکان و واکنش ­های طبیعی و ذاتی­شان می­ توان توانایی خلاقانه کودک را پرورش داد تا بتواند با کسب خودباوری بر ساخت مایه­ های موسیقی تسلط یابد.

در دوره­ آموزش موسیقی به کودکان «ارف-شول ورک» در ابتدا به آنها آوازخوانی و توانایی گوش کردن و بازخوانی دقیق الگوهای ملودیک را آموزش می ­دهیم. آموزش ریتم های بدنی یا بدن ضرب­ها برای همراهی شعرهای قافیه دار، آواز ها و بازی­ها، مرحله­ ی بعدی آموزش در کلاس­ها و کارگاه هاست.

در قدم بعد حرکت های ایمایی بابدن، حرکت­های خلاق و البته حرکات موزون را به صورت گروهی یاد می گیرند. همراهی همزمان جزییات توضیح داده شده با سازهای مربوط، گام بعدی آموزش اساتید است.

در این میان کودکان با اسامی نت­ ها و شکل الفبایی آن ها، شکل نت­ها (گرد و سیاه و سفید وچنگ و…) مفهوم میزان و خط میزان، دیکته ریتم ، کلید سل و خط موسیقی ،جایگاه نت­ها در خط موسیقی، میزان­های ساده و ترکیبی، مفهوم دیز وبمل، رقص­های سه ضربی و چهار ضربی، سازشناسی(معرفی سازهای ایرانی و جهانی )، آمادگی برای اجرا و نواختن فلوت ریکوردر آشنا می ­شوند و به راحتی آنها را می آموزند.

همچنین ما اعتقاد داریم اجرای موسیقی کودکان در جمع و هم­ نوازی با سایر سازها‍ تاثیر مثبتی بر احساس لذت کودک گذاشته و مقدمه ای برای بالا بردن اعتماد به نفس او برای نواختن و خواندن آهنگ­های دلخواه بین خانواده و دوستان است.

آموزشگاه موسیقی سفید در زمان های برنامه ریزی شده فرصت اجرا در جمع و هم نوازی را در اختیار کودکان قرار می دهد تا لذت نواختن در گروه را نیز تجربه کنند.

اگرعلاقه مند به رشد توانایی ها و خلاقیت های فرزندتان هستید و  می خواهید همراه او این دوره جذاب و لذت بخش را تجربه کنید، ما در کنار شما هستیم و شما را همراهی خواهیم کرد.

شما می­ توانید در اولین فرصت با آموزشگاه تماس بگیرید. کارشناسان ما علاوه بر مشاوره­ تلفنی، شما را راهنمایی می کنند تا بدون پرداخت هزینه بتوانید به همراه فرزندانتان از فرصت جلسه­ های آشنایی با اساتید و کارگاه بهره مند شوید و با آشنایی بیشتر با فضای آموزشگاه در تصمیم و انتخاب خود برای آموزش موسیقی کودکان مطمئن تر قدم بردارید.

با امید آینده­ای زیبا و شاد برای تمام کودکان دنیا

مشاهده بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

0
350,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0
لطفا برای ارسال یا مشاهده تیکت به حساب خود وارد شوید