قیمت 320,000 تومان

نمایشگر تمام صفحه محتوا
اشتراک گذاری :
1دیدگاه 2998 بازدید
140 دانشجو
خصوصی 4 جلسه
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397

قوانین و شیوه برگزاری کلاس های موسیقی

 1.  هنرجو باید راس ساعت کلاس خود که در هنگام ثبت نام به ایشان اعلام شده در کلاس حضور داشته باشد
 2. هنرجو موظف است که هر جلسه قبل از ورود به کلاس کارتکس خود را به مسئول ورود و خروج نمایش دهد .
 3. هر شهریه بابت 4 جلسه خصوصی ، هفته ای یک جلسه میباشد که در واقع هر ترم تقریبا یک ماه طول میکشد
 4.  هر گونه عدم حضور در کلاس  در ساعت مقرر (چه با و چه بدون اطلاع قبلی)  به منزله ی غیبت بوده و از تعداد جلسات هنرجو کسر میگردد
 5. درصورت لغو کلاس از سوی آموزشگاه جلسه جبرانی با هماهنگی قبلی برگزار می شود.
 6.  هنرجو باید در فعالیتهای فوق برنامه که از طرف آموزشگاه یا مربی وی برگزار می شود حضور فعال داشته باشد.
 7. مدت زمان هر جلسه 30 دقیقه می باشد
 8. در صورت غیبت بدون هماهنگی پس از پایان هر ترم تا شروع ترم جدید ، آموزشگاه تعهدی در حفظ ساعت کلاس هنرجو نخواهد داشت.
 9. ملاک هرگونه تغییر در کلاسها و سایر امور فقط دفتر آموزشگاه می باشد

توضیحاتی مختصر در مورد ساز ویولن

ویولون ساز زهی و آرشه‌ای است. در اواسط قرن 16 با اقتباس از سازهای ربک، لیرا دابراچوا و بخصوص ساز فیدل ساخته شد. این ساز با چهار سیم و دسته ای کوتاه و بدون پرده بندی و وسعت صوتی تقریبا سه اکتاوی، کوچکترین و پرکاربرد ترین عضو خانوادۀ زهی آرشه ای غربی (ویولن، ویولا، ویولن سل، کنترباس) می باشد.

ویولن توسط آرشه ای نواخته میشود که بطور عمده از دو قسمت چوب و موی آرشه تشکیل می شود. موی آرشه از جنس دم اسب یا مواد مصنوعی مشابه است.
کوک سیم های ویلن به این ترتیب است: می – لا – ر- سل

ویلن در اواخر دوره سلطنت ناصرالدین شاه به ایران آمد و به دلیل شباهت آن با ساز کمانچه، نوازندگانی مانند تقی دانشور، حسین هنگ آفرین، و ابراهیم آژنگ در دارالفنون به فراگیری این ساز مشغول شدند.
از نوازندگان ایرانی ویلن می توان از خاچیک بابایان، ارسلان کامکار، ابراهیم لطفی، نام برد.

آموزش ویولون در سفید

در یادگیری ویولن ، آرشه کشی صحیح و انگشت گذاری دقیق، به زمان و عشق پایدار نیاز دارد. بخشی از این موضوع به عهده­ هنرجو و بخش دیگر هنر استاد است . دقت کنید که استاد خوب در آموزشگاه به استاد متوسط در منزل برتری دارد.

ما در آموزشگاه موسیقی سفید ، با تجربه­ چندین ساله­ آموزش و برگزاری کارگاه ها، کنسرت های گروهی و همچنین برخورداری از همکاری اساتید باتجربه، متعهد و متخصص ، در کنار شما هنر دوستان و علاقه مندان به یادگیری ویولن خواهیم بود.

اساتید ما برای انتخاب ساز مناسب و وسایل ضروری آن، در کنار شما هستند و از راهنمایی های مناسب خود دریغ نخواهند کرد .  شما در طول این دوره، آرشه کشی و انگشت گذاری صحیح را یاد خواهید گرفت تا هر روز بیشتر و بهتر به پیشرفت دست یابید.

همراه با نوازندگی، تئوری های موسیقی با درجه بندی صحیح و از  سطح آسان به سخت را می آموزید . به تناسب پیشرفت شما ، آهنگ ها و ترانه های زیبا و ساده را همراه استادتان یاد خواهید گرفت تا هرچه بیشتر به فضای موسیقی نزدیک تر شوید و لذت بیشتری ببرید.

معرفی استادان ویولن، آشنایی با زندگی و آثارشان از نکات مهمی است که در طول آموزش از آن بهره مند خواهید شد . همچنین ما بر این باوریم که در گروه نوازی، هم­نوازی نو آموزان بسیار موثر خواهد بود و زمانی که آن ها غرق در تمرین شده و از آن لذت می برند، پیشرفتی سریع و قابل لمس خواهند داشت.

با همین هدف، آموزشگاه در زمان های برنامه ریزی شده، فرصت اجرا در جمع و هم نوازی را در اختیار هنرجویان قرار می دهد تا تجربه ی نواختن در گروه، آن ها را هر چه بیشتر در فضای موسیقی و لذت از آن غرق کند.

برای اطلاع بیشتر درباره زمان برگزاری دوره ها و استفاده از جلسات معرفی آموزشگاه و ثبت نام کلاس های آموزش ویولن با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با راهنمایی گام به گام، شما را برای انتخاب آگاهانه تر راهنمایی می کنند.(تمام جلسات معرفی و مشاوره در آموزشگاه موسیقی سفید رایگان است.) 56365404

چه زمانی برای آموزش ویولن مناسب است؟

قدرت خارق العاده­ ذهن انسان، امکان آموزش موسیقی را در هر زمانی فراهم می کند و هر کسی در هر سنی قادر است آموزش این ساز  را شروع کند. اما ویولن نیز مانند سایر سازها دارای ویژگی هایی است که فرد در هنگام شروع آن باید در نظر داشته باشد.

 • افراد در رده های سنی بالای ۳۰ سال به دلیل بلوغ مغز در تحلیل علت ها و آموزها، به راحتی قادرند ساز مورد علاقه خود را فرا بگیرند.
 • افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال با توجه به انگیزه های بالا و اشتیاق فراوانی که نشات گرفته از دوران سنی آنهاست با هیجان وانرژی خود می توانند آموزش ساز مورد علاقه خود را شروع  کنند و از نواختن آن لذت ببرند.
 • بدون شک رده ی سنی ۷ تا ۱۸ سال، دوران طلایی یادگیری موسیقی است. با اینکه در این سن قوای تحلیلی و پردازش مغز هنوز به بلوغ نرسیده است ،اما استعداد یادگیری چنان به فرد کمک می کند که با آموزش صحیح و تمرینات منظم بتواند به بالاترین سطح از پیشرفت  در یادگیری موسیقی برسد.

چقدر تمرین برای شروع آموزش ویولن مناسبت است؟

به این نکته توجه کنید که انسان ها در اثر تکرار می آموزند. در هر سنی  که باشید با تمرین و اختصاص وقت کافی می توانید مهارت لازم را برای نواختن این ساز و لذت بردن از آن به دست آورید. پس از علاقه که شرط لازم برای شروع یادگیری است، داشتن حوصله و برنامه ریزی برای زمان بندی تمرینات از موارد اصلی یادگیری ساز هستند.

اگر می خواهید یادگیری این ساز را شروع کنید، خیلی واضح به شما می گوییم که باید برای آن بسیار وقت بگذارید.

پیشنهاد ما برای شروع یادگیری حداقل روزی یک ساعت است. پس با دانستن این موضوع، آگاهانه و منطقی آموزش را شروع کنید.

آموزش ویولن ایرانی یا کلاسیک؟

بسیاری از دوست­داران ویولن  به یادگیری و اجرای موسیقی ایرانی ( موسیقی سنتی ، آواز و تصنیف ایرانی ) بر روی این ساز خوش آهنگ علاقه مند هستند . این علاقه مندان عزیز باید بدانند که  هر سازی را ابتدا باید به روش خودش یاد گرفت. ویولن سازی غیر ایرانی است و با متد آموزش غربی باید به استقبالش رفت.

لازم است با آموزش سبک کلاسیک شروع کنید تا برای نواختن ساخته شوید. موسیقی ایرانی را گوش دهید و به خوبی فراگیرید تا نواخته هایتان به موسیقی ایرانی نزدیک تر شود و  بیشتر به دل بنشیند . اگر می خواهید موسیقی ایرانی را دلنشین بنوازید باید حداقل یک دور کامل ردیف های ویولن ایرانی را در موقعیت مناسب یاد بگیرید .برای مطالعه ی آموزش های بیش تر می توانید بخش آموزش موسیقی کلاسیک را مطالعه کنید.

آیا نواختن ویلن سخت است؟

هیچ سازی آسان یا سخت نیست و برای نواختن هر کدام بایستی روزانه تمرین کنید. خوب نواختن هر سازی به دو عامل زمان و تمرین نیاز دارد. سازهایی مانند پیانو یا سنتور از آنجا که از قبل کوک شده اند، در ابتدا صدایی بسیار دلنشین تر دارند. اما سازی مانند ویلن که هنرجو خود بایستی صدای مورد نظر را ایجاد کند کمی سخت تر بنظر می رسد.

آیا یادگیری این ساز برای من دیر نیست؟

آموختن موسیقی در هیچ سنی دیر نیست. بقول معروف ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است!

از چه موقع بایستی ساز را تهیه کنم؟

قبل از تهیه ساز حتما با مربی خود مشورت کنید. حدودا از جلسه دوم یا سوم بهتر است که ساز را داشته باشید.

در حال حاضر قیمت یک ویلن چقدر است و من به چه نوع سازی نیاز دارم؟

تهیه ساز بسته به بودجه شما دارد. حداقل با 800000 تومان می توانید ویلن بخرید. اگر تازه شروع به آموختن ویلن کرده اید بهتر است سازی در حد متوسط بگیرید. با حدود 1500000 هزار تومان یک ویلن متوسط خوب می توانید بخرید. برای خرید حتما با مربی خود مشورت کنید و نظر او را جویا شوید.

قبل یا همزمان با فراگیری ویلن چه درس های دیگری به من کمک می کند تا نواختن این ساز را بهتر بیاموزم؟

آموختن مبانی موسیقی (تئوری و سلفژ) به یادگیری شما کمک می کند. همینطور گوش دادن به موسیقی کلاسیک و خواندن کتاب های مربوط به موسیقی نیز موثر است.

شیوه آموزش برای ساز چگونه است؟ آیا در طی دوره آموزشی ناگهان درس ها سخت می شود؟

شیوه آموزشی برای همه سازها به تدریج و از آسان به دشوار می باشد. در صورت تمرین مرتب روزانه و فراگیری کامل درس ها ، درس های جدید بسیار ساده خواهند بود.

از چه موقع بایستی ساز را تهیه کنم؟

قبل از تهیه ساز حتما با مربی خود مشورت کنید. حدودا از جلسه دوم یا سوم بهتر است که ساز را داشته باشید.

مشاهده بیشتر
درباره مدرس
حمید رضا یاوری
حمید رضا یاوری
مدرس ویولن

حمیدرضا یاوری متولد 1358/10/16

نمایش پروفایل

از این مدرس

نظرات

متوسط امتیازات

5
320,000 تومان
1 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
1
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0
لطفا برای ارسال یا مشاهده تیکت به حساب خود وارد شوید