قیمت 320,000 تومان

نمایشگر تمام صفحه محتوا
اشتراک گذاری :
2دیدگاه 1769 بازدید
ساز پیانو در سال 1709 توسط بارتولومئو کریستوفری (1655- 1730) از روی سازی به نام هارپسیکورد ساخته شد. این ساز بیشترین وصعت صوتی را در بین سازهای رایج دارد (حدود هفت اکتاو) و جعبۀ صوتی بسیار بزرگی دارد که سیمها و چکشهای متعددی در آن تعبیه شده است. با فشردن کلیدهایی که خارج از جعبه صوتی و روبروی نوازنده تعبیه شده، چکشهای داخل جعبۀ صوتی ساز (که متصل به این کلیدها هستند) به حرکت درآمده و به سیمها اصابت می کنند و صدا تولید می شود. پیانو بر خلاف هارپسیکورد قادر به اجرای نوانس های مختلف است بدین معنا که به نسبت شدت فشاری که انگشتان نوازنده روی کلیدهای ساز وارد می کند شدت صدائی که تولید می شود نیز تغییر می کند (هر چه کلیدها را قوی تر فشار دهیم صدا بلندتر و قوی تر و هر چه ضعیف تر فشار دهیم، صدا کمتر و ضعیف تر خواهد بود)و از اینرو عنوان پیانو که مخفف شده ی کلمۀ پیانو فورته می باشد (پیانو به معنی ضعیف و فورته به معنی قوی می باشد) بر آن نهاده شد. انواع پیانو: پیانو دیواری (برای مصارف خانگی) پیانو رویال (برای استفاده در سالن ها) دیجیتال پیانو (پیانوی الکترونیکی) - این نوع پیانو نیاز به کوک ندارند.
134 دانشجو
4 جلسه خصوصی درماه
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397

قوانین و شیوه برگزاری کلاس های موسیقی

  1.  هنرجو باید راس ساعت کلاس خود که در هنگام ثبت نام به ایشان اعلام شده در کلاس حضور داشته باشد
  2. هنرجو موظف است که هر جلسه قبل از ورود به کلاس کارتکس خود را به مسئول ورود و خروج نمایش دهد .
  3. هر شهریه بابت 4 جلسه خصوصی ، هفته ای یک جلسه میباشد که در واقع هر ترم تقریبا یک ماه طول میکشد.
  4.  هر گونه عدم حضور در کلاس  در ساعت مقرر (چه با و چه بدون اطلاع قبلی)  به منزله ی غیبت بوده و از تعداد جلسات هنرجو کسر میگردد.
  5. درصورت لغو کلاس از سوی آموزشگاه جلسه جبرانی با هماهنگی قبلی برگزار می شود.
  6.  هنرجو باید در فعالیتهای فوق برنامه که از طرف آموزشگاه یا مربی وی برگزار می شود حضور فعال داشته باشد.
  7. مدت زمان هر جلسه 30 دقیقه می باشد
  8. در صورت غیبت بدون هماهنگی پس از پایان هر ترم تا شروع ترم جدید ، آموزشگاه تعهدی در حفظ ساعت کلاس هنرجو نخواهد داشت.
  9. ملاک هرگونه تغییر در کلاسها و سایر امور فقط دفتر آموزشگاه می باشد
  10. با توجه به شرایط مختلف کلاس ها از جمله خصوصی بودن، گروهی بودن و کارگاه ها و مستر کلاس ها،  می توانید با تماس با شماره 0215365404 از این شرایط آگاهی پید کنید.

در باز ساز پیانو

ساز پیانو در سال 1709 توسط بارتولومئو کریستوفری (1655- 1730) از روی سازی به نام هارپسیکورد ساخته شد. این ساز بیشترین وصعت صوتی را در بین سازهای رایج دارد (حدود هفت اکتاو) و جعبۀ صوتی بسیار بزرگی دارد که سیمها و چکشهای متعددی در آن تعبیه شده است. با فشردن کلیدهایی که خارج از جعبه صوتی و روبروی نوازنده تعبیه شده، چکشهای داخل جعبۀ صوتی ساز (که متصل به این کلیدها هستند) به حرکت درآمده و به سیمها اصابت می کنند و صدا تولید می شود.

پیانو بر خلاف هارپسیکورد قادر به اجرای نوانس های مختلف است بدین معنا که به نسبت شدت فشاری که انگشتان نوازنده روی کلیدهای ساز وارد می کند شدت صدائی که تولید می شود نیز تغییر می کند (هر چه کلیدها را قوی تر فشار دهیم صدا بلندتر و قوی تر و هر چه ضعیف تر فشار دهیم، صدا کمتر و ضعیف تر خواهد بود)و از اینرو عنوان پیانو که مخفف شده ی کلمۀ پیانو فورته می باشد (پیانو به معنی ضعیف و فورته به معنی قوی می باشد) بر آن نهاده شد.

انواع پیانو:
پیانو دیواری (برای مصارف خانگی)
پیانو رویال (برای استفاده در سالن ها)
دیجیتال پیانو (پیانوی الکترونیکی) – این نوع پیانو نیاز به کوک ندارند.

برای سالها ثبت نام در کلاس های پیانو فقط برای قشر خاصی از افراد جامعه مقدور بود ولی این روزها با دسترسی بیشتر به کلاس ها و راحتی تهیه سازها خیلی از افراد دوست دارند که در کلاسهای آموزش پیانو ثبت نام کنند و مراحل یادگیری این ساز جادویی را شروع کنند.

کلاس های پیانو در آموزشگاه موسیقی سفید به شکل علمی ، خلاقانه و طبق آخرین استاندارهای روز برگزار می شود.

ما کلاس های پیانو را درسبک های کلاسیک، ایرانی و پاپ و حتی بلوز و … برگزار می کنیم و هنرجویان زیادی در حال حاضر در کلاس های پیانو آموزشگاه ثبت نام کرده اند.

اگه شما هم به فکر ثبت نام کلاس های پیانو هستید پیشنهاد می کنیم برای رزرو جلسات مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 02156365404

مزیت های ثبت نام در کلاس پیانو

پیانو را می توان کاملترین ساز از نظر وسعت صدایی بر شمرد. این ساز جادویی برای قرن ها نقش مهمی در انتقال احساسات موزیسین ها بازی کرده است و هنوز هم یکی از محبوب ترین سازها به شمار می آید.

با حضور در کلاس های پیانو شما علاوه بر یادگیری تکنیک های پیانو با زبان موسیقی نیز آشنا می شوید. یادگیری تئوری موسیقی و مفاهیم پایه ای آن به شما کمک می کند تا درک عمیق تر از ساختار آهنگ ها بدست آورید و از این پس آهنگ ها را با نگاهی عمیق تر بررسی می کنید و گزینه های مناسب تری را برای تغذیه گوش خود انتخاب خواهید کرد.

همچنین حضور در کلاس های پیانو و در ادامه کلاس ها و کارگاه های عمومی فرصت خوبی را برای آشنایی با سایر دوستان هنرمند برای شما ایجاد می کند.

شبکه سازی بین موزیسین ها به شما کمک می کند با آشنایی با آثار فاخر و زیبای موسیقی افق دانش خود را گسترش دهید و با مشاهده و بررسی سبک های مختلف موسیقی با فرهنگ ها و مفاهیم متنوع دنیای موسیقی آشنا شوید.

هزینه کلاس های پیانو در تهران

هزینه کلاس های پیانو در آموزشگاه های موسیقی بین ۱4۰ تا 160 هزار تومان در ماه هست که هر ماه ،شامل چهار جلسه می شود.

ما در آموزشگاه سفید شرایط مناسب و به صرفه ای را برای شما هنرجویان فراهم کرده ایم تا با پرداخت هزینه بسیار مناسب و حضور در مکان آموزشی با کیفیت بتوانید قدم مثبتی را به سمت دست یابی به نوازندگی پیانو بردارید.

با توجه به شرایط مختلف کلاس ها از جمله خصوصی بودن، گروهی بودن و کارگاه ها و مستر کلاس ها،  می توانید با تماس با شماره 0215365404 از این شرایط آگاهی پید کنید.

زمان لازم برای یادگیری پیانو چقدر هست؟

باز می رسیم به مرسوم ترین سوالی که هنرجویان پیانو و البته همه سازها در هنگام ثبت نام کلاس های موسیقی می پرسند.

چقدر طول می کشه که بتونم پیانو بزنم ؟ برای یادگیری پیانو نباید زیاد عجله کنید اگر تازه می خواهید موسیقی را شروع کنید ابتدا باید مفاهیم موسیقی  شامل مطالب مختلف تئوری موسیقی، ضرب ها، ریتم ، نت خوانی و … را بشناسید و در ادامه با تمرینات عملی بر روی ساز کم کم با پیانو و ساختار آن آشنا شوید و به مرور زمان با تمرین های مستمر به مهارت لازم برای اجرای قطعات برسید.

زمان یادگیری پیانو با توجه به سبکی که انتخاب می کنید، زمانی که در روز به تمرین ها اختصاص می دهید و …. متفاوت هست ولی معمولا بین ۶ -۱۲ ماه بعد از ثبت نام در کلاس پیانو به مهارت های نسبی برای لذت بردن و اجراهای اولیه خواهید رسید.

برای شروع چه نوع پیانویی و از کجا باید بخرم؟

خیلی از افراد برای خرید پیانو دچار مشکل هستند و با توجه قیمت نسبتا بالای این ساز دچار سردرگمی برای خرید هستند.

اگر در زمینه خرید پیانو دچار ابهامی هستید و احتیاج به مشاوره یا معرفی برای خرید دارید می توانید با شماره آموزشگاه تماس و به صورت رایگان در زمینه مشاوره خرید پیانو با ما صحبت کنید.

سوالات متداول

1- برای آموزش پیانو چه متد هایی وجود دارد؟

بلی کتاب آلفرد و جان تامپسون برای کودکان و برای بزرگسالان نیز کتاب ها و نت های بسیاری وجود دارد. مانند: آلفرد، مایکل آرون، کتاب باخ آنا ماگدالنا، قطعات ساده کلاسیک برای پیانو، قطعات ساده ایرانی برای پیانو

2- آیا نواختن پیانو سخت است؟

هیچ سازی آسان یا سخت نیست و برای نواختن هر کدام بایستی روزانه تمرین کنید. خوب نواختن هر سازی به دو عامل زمان و تمرین نیاز دارد. سازهایی مانند پیانو یا سنتور از آنجا که از قبل کوک شده اند، در ابتدا صدایی بسیار دلنشین تر دارند. اما سازی مانند ویلن که هنرجو خود بایستی صدای مورد نظر را ایجاد کند کمی سخت تر بنظر می رسد.

3- آیا یادگیری این ساز برای من دیر نیست؟

آموختن موسیقی در هیچ سنی دیر نیست. بقول معروف ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است!

4- از چه موقع بایستی ساز را تهیه کنم؟

قبل از تهیه ساز حتما با مربی خود مشورت کنید. حدودا از جلسه دوم بهتر است که ساز را داشته باشید.

5- در حال حاضر قیمت یک پیانو چقدر است و من به چه نوع سازی نیاز دارم؟

تهیه ساز بسته به بودجه شما دارد. حداقل با هشت میلیون تومان می توانید پیانوی دیجیتال تهیه کنید. اما یک پیانوی خوب آکوستیک حدودا از پنجاه میلیون تومان به بالا است. رنگ ساز به سلیقه شما است و تاثیری در صدا دهی ندارد. از مهمترین نکات پیانو این است که صفحه رزنانس (صفحه پشت ساز در پیانو های دیواری) ترک نداشته باشد. تهیه کیبرد یا ارگ برای آموختن پیانو توصیه نمی شود. اگرچه برای یکسال می توانید از آن بعنوان پیانو استفاده کنید ولی قطعا پس از یک سال نیاز به تهیه پیانو خواهید داشت. به جای خرید ارگ، تهیه پیانو دیجیتال پرتابل با توجه به نوع کلاویه ها و صدادهی بهنر آن، توصیه می شود. برای خرید حتما با مربی خود مشورت کنید و نظر او را جویا شوید.

6- آیا پیانو انواع مختلفی دارد؟ فرق آنها چیست؟

بلی پیانوهای اسپینت (Spinet) معمولآ کوتاه ترین نوع پیانوهای دیواری و از ارزانترین نوع آنها هستند. ارتفاع این پیانوها از حدود 90 سانتیمتر شروع می شود و تا حداکثر 100 سانتیمتر ادامه دارد. جعبه صدای آنها کوچک است. به همین علت، اغلب قیمت مناسبی دارند.
پیانو های دیواری معمولی که از 100 سانتیمتر شروع می شوند و تا 130 سانتیمتر هم ساخته می شوند.
پیانو های رویال که حالتی خوابیده دارند و برای سالن ها و فضاهای بزرگتر طراحی شده اند. قیمت این نوع پیانو بسیار گرانتر از پیانو های دیواری می باشد.
پیانو های دیجیتال که با برق کار می کنند و نیاز به کوک ندارند.

7- آیا کودکان نیز می توانند به فراگیری این ساز بپردازند؟

بلی بهترین سن برای شروع نوازندگی پیانو از دوران کودکی است. توجه داشته باشید در این سنین اگرچه فراگیری کودکان بسیار بالا است اما بدلیل زود خسته شدن کودکان از کارهایی که نیاز به تمرکز زیادی دارد، بهتر است برای پیشرفت بیشتر، زمان تمرینات آنان را کوتاه تر و به دفعات بیشتر تقسیم کرد.

8- قبل یا همزمان با فراگیری پیانو چه درس های دیگری به من کمک می کند تا نواختن این ساز را بهتر بیاموزم؟

آموختن مبانی موسیقی (سلفژ و تئوری) به یادگیری شما کمک می کند. همینطور گوش دادن به آثار صوتی که شامل تکنوازی پیانو باشد و خواندن کتاب های مربوط به موسیقی نیز موثر است.

9- چه مدت زمانی طول می کشد تا من بتوانم این ساز را در حد قابل قبولی بنوازم؟

متد های آموزشی پیانو بر اساس قطعات ساده شروع می شود و به تدریج پیچیده تر می شوند. برای دوره مقدماتی حدودا هفت تا هشت ماه زمان در نظر بگیرید. البته این زمان بسته به زمان تمرین هر هنرجو متفاوت است.

9- چه مدت زمانی طول می کشد تا من بتوانم این ساز را در حد قابل قبولی بنوازم؟

متد های آموزشی پیانو بر اساس قطعات ساده شروع می شود و به تدریج پیچیده تر می شوند. برای دوره مقدماتی حدودا هفت تا هشت ماه زمان در نظر بگیرید. البته این زمان بسته به زمان تمرین هر هنرجو متفاوت است.

10- شیوه آموزش برای ساز چگونه است؟ آیا در طی دوره آموزشی ناگهان درس ها سخت می شود؟

شیوه آموزشی برای همه سازها به تدریج و از آسان به دشوار می باشد. در صورت تمرین مرتب روزانه و فراگیری کامل درس ها ، درس های جدید بسیار ساده خواهند بود.

مشاهده بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

5
320,000 تومان
2 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
2
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0
لطفا برای ارسال یا مشاهده تیکت به حساب خود وارد شوید